09.12.2019 Preses klubs 1. daļa Komentāri (1-3)
Avatar
Jānis Spīčs 2019. gada 10. decembris

Aivi neizplati vēsturiskas nepatiesības. Es ticu, ka tas ir tavs zināšanu trūkums nevis mēģinājums saimnieku vārdā revidēt vēsturi pēc šodienas liberālās nomenklatūras pieprasījuma. Krima nekad nav vēsturiski piederējusi Ukrainai. Ja negribi lasīt vēstures grāmatas, tad kaut vai paskaties lielisko krievu vēsturisko un kostīmu seriālu par Katrīnu II. Un tur skaidri parādīts kā Krievijas impērija 18.gs. cīnījās ar Osmaņu impērija par Melnās jūras ziemeļu teritorijām. Tai skaitā Krimu. Krimu Impērijas kronim pievienoja Katrīna II. Ukraina toreiz saucās Krievijas Kraina - nomale. Arī Donbass līdz 1954. gadam bija Krievis teritorija, tāpat kā Krima.

Avatar
Jānis Spīčs 2019. gada 10. decembris

Un tikai 1954. gadā pēc PSRS Ģenerālsekretāra Ņikitas Sergejeviča Hruščova "ieteikuma" Komunistiskās Partijas Politbirojs pieņēma lēmumu šīs "Padomju teritorijas" piešķirt Ukrainas Padomju Sociālistiskajai republikai. Šodien nav ne tādu republiku ne tādu piešķīrēju orgānu. Jautājums! Kāpēc pat vislielākie komunisma ienaidnieki šo vienīgo Politbiroja lēmumu atzīst kā leģitīmu? Vai tas neizriet no Amerikāņu saimnieku vēlmes sadalīt Krieviju 20 mazās Krievijiņās? Un pēc tam sagrābt tās īpašumos esošos dabas resursus? Kā tas notika ar arābu pasauli pēdējos 30 gados mūsu acu priekšā.

Avatar
Jānis Spīčs 2019. gada 10. decembris

Šo miglu ko izplata Berga kungs - Vai nu būvēsim ceļus vai naudu atdosim pensionāriem - ir izplatījušas visas iepriekšējās valdības un Tā ir arī valdošās SISTĒMAS nostādne. Rezultātā pensionāri ar 50 gadu darba stāžu nomirst nabadzībā bez aprūpes. Ceļi ir sabrukuši, tilti brūk, bankas bankrotē kopā ar cilvēku ietaupījumiem, darba nav un cilvēki aizbrauc. Tāpēc parafrāzējot Latvijas Valstī Berga kunga izteikums patiesībā skan šādi - "Nedosim naudu nedz pensionāriem, nedz izglītībai, nedz mediķiem, nedz..., bet to iebāzīsim savās kabatās. Tāpat šī neizdevusies valsts drīz bankrotēs!" Tā tas ir bijis visus 30 gadus. Un kad šī valdība mēģina ko mainīt, tad SISTĒMA ar aitu palīdzību mēģina to atlaist.

av
Andris Vītols 2019. gada 10. decembris

Par Krimas vēsturi Jūsu rakstīto neapstrīdu, bet to robežu maiņu bija jārisina sarunu ceļā. Ja atbalstām šādu teritoriju ''atgriešanu'' atpakaļ pie Krievijas, tad arī nevarētu iebilst pret Latvijas ''atgriešanu'' pie bijušās impērijas. Krievijā taču bieži to norāda, ka Ļeņina laikā slēgtie līgumi nelikumīgi. Berga kungs neteica to, ko viņam cenšaties pierakstīt. Domājošs, godīgs tas Berga kungs, atzīst savas kļūdas.