26.11.2021 Ziņu TOP Komentāri (1-3)
ao
Arturs Ozols 2021. gada 26. novembris

Parasti runīgais Kaktinš , pēkšņi sāka izvairīties teikt savu viedokli ,jo nezinot ,kāpēc Latvija pārvaldās slikti un pat īpatni ! Viss ir paslēpts varas īstenojuma modelī . Mums tas ir administratīvi - juridisks , Visai apzināti nokļuvuši pie varas realizācijas instrumentiem 1991.gadā , "juridiskais bloks" ar aizjūras tautiešu atbalstu ir izveidojis valsts pārvaldības sistēmu , kas populistiski paustu kopumā mākslotu un uzpūstu mērķu vārdā , pilnīgi izskaudis politisko spēku ideju konkurenci ,pārvaldot valsti izmantojot ,tā dēvēto "koalīcijas padomi" un pat pilnīgi ārpus Satversmes stāvošu institūciju ,kurai dotas pilnvaras pārvērtēt deputātu tautas doto mandātu ,izsniedzot pielaides ,vai tas atsakot .Rezultātā mēs redzam Saeimu ,tikai kā "balsošanas mašīnu" .

ao
Arturs Ozols 2021. gada 26. novembris

Jautājums kļūst divtik nopietns ,jo šobrīd valsts pārvaldē ienāk paaudze kura ir apmācīta saīsināta kursa vidusskolās ,jo pēc 1994.g. tika pieļauta brīvprātīga izvēle atteikties no matemātikas ,fizikas ,ķīmijas un bioloģijas kursu apguves. Augstskolas tika pārpludinātas ar juridisko kursu apgūstošiem jauniešiem ,kuri šobrīd mēģina pārvaldīt valsti bez jebkādas dzīves pieredzes, praktiskām zināšanām uzņēmējdarbībā un finansēs . Rezultātā pārvaldes aparāts ir nedabīgi uzpūsts, 205 tūkstoši no 890 tūkstošiem nodarbināto ir saistīti ar valsts pārvaldību . Šie cilvēki pārsvarā saņem atalgojumu no budžeta resursa ,tātad dzīvo uz nodokļu maksātāju rēķina ,parasti pat nestādoties priekšā , kā reāli notiek virsvērtības radīšana .

ao
Arturs Ozols 2021. gada 26. novembris

Trešais aspekts ir augstāko valsts ierēdņu ,it kā tautas kalpu , atalgojuma palielināšanas jautājums. kad runājam par saimniecisko darbību ,lietojam teicienu ,ka alga ir jānopelna ! Tas ,ka juridiski radītu šķēršļu ,pirmkārt ,nodokļu sistēmas , ietekmē , Latvijas darbinieks pelna ļoti maz ,atspoguļojas autoparka 14 vidējā vecuma skaitlī , to novecojušajos dīzeļdzinējos . Palielinātās augstāko ierēdņu algas būšot maksa par atbildību . Tātad tiek atdzīts ,ka neizprotamie lēmumi līdz šim , ir neapmaksātas nekontrolētas atbildības sekas . Vienlaikus mēs nevēlamies atdzīt ,ka kļūt par ierēdni un vel jo vairāk ,par deputātu , ir šo cilvēku ienākumu stabilizēšanas sapnis ,ne tikai šobrīd ,bet arī nākotnē .