Kas tuvākajā nākotnē notiks ar energoresursu cenām? Komentāri (1-3)
Avatar
Artūrs Ozols 22. februāris

Laba saruna kurā skanēja dažādi uzskati un to ietvaros viedokļi. Izskanēja doma , ka jāstrādā naudai ,nevis regulāciju sistēmām tā varētu būt nākošo "Naudas cena" tēmu centrāla ideja visdažādākā rakstura tēmām par ekonomiku un tās vadīšanu . Vienlaikus tēmā ietvertā ideja -jautājums "Kas notiks ar energoresursu cenām ?" visdažādākajos veidos tika apieta un palika neizvērsta . Iztrūka pat viedoklis ,kāpēc Latvijā kur ražojam un pat eksportējam elektroenerģiju ,tās cenas paliek tādas pašas kā vienmēr importējošajā Lietuvā

Avatar
Artūrs Ozols 22. februāris

Radās sajūta ,ka vadītājs nebija papētījis ast.lv datus un NordPool kartes un tabulas . Šobrīd ,kad rakstu ,ast teic ,ka Latvijā elektroenerģijas cena ir 93,60 eiro/MW , bet NordPool kartē Latvijai ir "uzlikti" - 62,66 eiro/MW !!! No kurienes šāda atšķirība ? Turklāt LV eksportē 304 MW , bet LT - importē -1105 MW ,no Zviedrijas - 724 MW ,no Polijas- 724 MW, EE- importē no Somijas- 367 MW . Zviedrijā un Somijā cena - 64.79 eiro/MW . Tātad ,kāpēc mums eksportējot ,patērētājam pie mums jāmaksā 28,81 eiro vairāk ? Karte arī rāda ,ka no Krievijas ienāk "0" . Te jāatzīmē ,ka runātāji pat nepieminēja faktu ,ka šobrīd Latvijā celtniecības stadijā atrodas 3 frekvenci stabilizējošo lieljaudas iekārtu būves.

Avatar
Artūrs Ozols 22. februāris

Nedaudz tika pieminēts vējš ,bet jautājums netika ne izvērsts ne precizēts. ŠOBRĪD Latvijā vējš ģenerē tikai 9 MW elektrības . LT- 109 MW, 12x vairāk nekā LV , Igaunijā vējš - 89MW, 9x vairāk . Zviedrijā - 7407 MW(!!!) ,823x vairāk ,Somijā - 1277 MW - 141 reizi vairāk nekā LV . Tās ir būtiskas atšķirības un situācija ir jāskaidro .