Tieši elektromobiļu ražošana veicina globālo sasilšanu, apgalvo Blodons Komentāri (1-3)
Avatar
Zanis Cirss 2019. gada 1. novembris

Nav minēta vēl viena problēma - jebkura tipa beigtie akumulatori ir bīstamie atkritumi, kuru utilizācija nav vienkārša un lēta. Runāju ar lietuvieti kurš brauca ar 5-gadīgu Toyota hibrīdu, viņa firma tos bija nopirkusi vairākus, akumulatoru pietika 2-3 gadiem. Tālāk tas pārvērtās parastajā autiņā ar balastu. Nomainīt akumulatorus maksāja ap 70% no jauna auto cenas.... Mārketings....

Avatar
Ints Dzintars 2019. gada 1. novembris

Arnis Blodons precīzi, pareizi pateica un izskaidroja. Kā to pasaules "lielo onkuļu" murgu apstādināt? Godīgi sakot, Es nezinu!

Avatar
Aigars Karklins 2019. gada 1. novembris

Tos zaļos ,kas kviec uz benzīnauto ,jāsūta uz kobalta raktuvēm. Redzēs ko tad viņi teiks?

Avatar
Rūdolfs Magone 2019. gada 4. novembris

Klausoties viņa teikto, likās, ka vienkārši ļoti apvainojies un viss. Jo tomēr gribētos dzirdēt ,kur viņš tos faktus ir izvilcis, jo cik esmu skatījies, tad daudzviet rāda pretējo situāciju.

Avatar
Rūdolfs Magone 2019. gada 4. novembris

Jā, lielāko piesārņojumu rada baterijas ražošana, bet mašīna rada mazāk izmešus ,jo daudz komponentes ir daudz mazākas nekās esošajos auto. Jāņem vērā ,ka baterijas, kas ir "beigtas" ir atkārtojami zimantojamas, jo daļa tikai no bateriju pakām ir beigtas, tā tad daļu var izmantot jaunās baterijās vai citās lietās. Ir pietiekoši daudzi raksti ,kur elektromašīna ir nobraukusi virs 120000 jūdzes un baterijai zudumi ir ap 10%, kas ir daudz mazāks nekā bija plānots. Kā arī baterijai ir garantija 8-10 gadi. Papildus kāpēc viņš nepiemin NOx, kas ir dīzeļa izplūdes gāzes, kas izraisa elpošanas problēmas utt? Un nestāsties par filtriem utt, cik zinu dīzeļa lietotājis visi lepojas ,ka ir atslēguši EGR un izgriezuši DPF filtru, arī salīdzinoši jaunām mašīnām.

Avatar
Rūdolfs Magone 2019. gada 4. novembris

Vēl viena lieta ko paturiet prātā, ir arī lietotas elektro automašīnas, galvenais pirkt tādu ,kas nav vecāka pa baterijas garantiju :). Protams kobalta ieguve nav nekas skaists, bet arī tie paši PANASONIC un TESLA ir norādījuši ,ka strādā pie baterijām bez kobolta. Kopumā ko gribu teikt nevajaga uz visu tik kategoriski skatīties, jo faktiski šis nav objektīvs viedoklis.