Izklaide RigaTV24 Dokumentālās filmas 2021. gada 27. septembris
Piemiņas diena Azerbaidžānā

Piemiņas diena Azerbaidžānā

Vienu gadu pirms šodienas Azerbaidžānas republikas bruņotie spēki spēra atbildes soļus kārtējai militārajai provokācijai no Armēnijas bruņoto spēku puses.

Šie soļi sperti atbilstoši pašaizsardzības principam, un tie pilnībā atbilda starptautiskajiem humanitārajiem likumiem. Mērķis bija novērst tālāku militāru agresiju no Armēnijas puses, kā arī nodrošināt civilistu drošību. Tā sākās četrdesmit četras dienas ilgušais Patriotiskais karš.

Patriotiskais karš noveda līdz beigām Armēnijas agresijas politiku, kura bija turpinājusies teju vai 30 gadu garumā. Azerbaidžāna nodrošināja savas teritorijas integritāti. Atjaunotas tiesības gandrīz miljonam azerbaidžāņu, kuri bija zaudējuši dzīvesvietu. Azerbaidžāna viena pati nodrošināja attiecīgas ANO Drošības padomes 1993. gadā pieņemtās rezolūcijas izpildīšanu.

Patriotiskā kara virspavēlnieks bija Azerbaidžānas valsts prezidents Ilhams Alijevs, un viņa virsvadībā varonīgā Azerbaidžānas armija nodrošināja uzvaru karā. Tas uzsāka jaunu ēru Azerbaidžānas republikas vēsturē, nodrošināja starptautisko tiesiskumu, un mainīja attiecīgā reģiona realitāti.

Azerbaidžānas republikas valdība veic restaurācijas un pārbūves darbus atbrīvotajās teritorijās. Tiek sperti pastāvīgi soļi, lai nodrošinātu, ka gandrīz miljons azerbaidžāņu, kuri izraidīti no minētajām teritorijām varētu atgriezties mājās droši un cieņpilni. Darbs notiek, lai šīs zemes no jauna integrētu Azerbaidžānā. Valdība dara visu iespējamo, lai reģionā nodrošinātu ilgstošu mieru, drošību un bagātību atbilstoši 2020. g. 10. novembrī apstiprinātajam Trīspusējam paziņojumam.

27. septembris Azerbaidžānā ir Piemiņas diena, lai pieminētu visus mocekļus, kuri mira Azerbaidžānas neatkarības, suverenitātes un teritoriālās integritātes vārdā. To iedibināja Azerbaidžānas republikas prezidents.

Šī filma ir veltīta Piemiņas dienai.
Ieteikt