23.09.2022 Nedēļa. Post scriptum. 1. daļa Komentāri (1-3)
Avatar
Artūrs Ozols 24. septembris

Saturīgs , Gāzes apgādes problēmu daudzpusīgi atklājošs raidījums . Latvijā ,publikai problēmas pamatjautājums ir valdošo aprindu un valdības totāla "muldēšana " , ko grūti nosaukt par meliem , jo izsakās neprofesionāļi pieņēmumu izteiksmē . Ir dzirdēti simtiem izteikumu un vienmēr kaitinoša ir šī neprofesionālā muldēšana. Piemēram, vienmēr tiek apgalvots ,ka Lietuvas Klaipēdas terminālā jaudas LNG gāzes piegādei it kā varot iegūt Latvijas firmas , bet 22.g. šādu pieeju jaudām nav saņēmusi NEVIENA ! Piegādāji ir starpnieki par sev izdevīgām cenām . Otra radikāli konfliktējoša pozīcija ir Latvijas mēģinājums būt "svētākiem par Romas pāvestu" . ES valstis pērk Krievijas gāzi un tā nav sankcionēta ,mēs nosalsim ,bet nepirksim ?

Avatar
Artūrs Ozols 24. septembris

Cita muldoņu pozīcija ir stāsti par "brīvo tirgu" . Liberalizētais tirgus ir "brīvs" biržu finanšu spekulantiem . Kā tas notiek un kāds kapitāls biržā darbojas ir precīzi aprakstīts 2002.g. izdotā grāmatā " Technological Revolutions and Financial Capital . The Dynamics of Bubbles and Golden Ages ." Autore C. Perez. Uz šo darbu esmu norādījis vismaz krietnu desmitu reižu . Latvijā tas nevienu neinteresē ,jo neatbilst pieņēmumam , ka ekonomiskajā attīstībā "garo ciklu" nav un kapitāls nedalās ražīgajā un finanšu kapitālos , kur pasaulē pēdējais ir vismaz 9 REIZES apjomīgāks un spēcīgāks par pirmo .

Avatar
Artūrs Ozols 24. septembris

Satraucoša ir Latvijas varnešu iedoma ,valsts ekonomiku pārvaldīt ar Valsts kapitālsabiedrību starpniecību . Tiek veidotas ekonomisko darbību apgrūtinošas juridiskas konstrukcijas tikai ar domu apmierināt nelielas saujiņas juridisko birokrātu un tiem pietuvināto ,pārsvarā nacionāļu , deputātu un ierēdniecības krējumu .Šīs grupas dzīve "slēpta komunisma pakājē" . Viss pārējais šajā valstī ir pakārtota izlikšanās māksla ,tēmai , "palīdzības paketes" . Kā veidot uzņēmējdarbības radošu uz izaugsmi orientētu vidi ,tas otrā un trešā plāna jautājums. Tautas masu labklājība ,atvainojiet ,sliktāko Āzijas un Āfrikas piemēru veidolā .