08.05.2020 Globuss 1. daļa Komentāri (1-4)
Avatar
Artūrs Ozols 9. maijs

Ar interesi vēroju kā šī un citu raidījumu vadītājs izvairās no konkrētības un izrāda izbrīnu , ja viņa iedomātās patiesības dzīvē raksturojas ne tā kā viņš domājis . Viena no šādām tēmām ir pasaules parādu ekonomika . Absolūtos skaitļos tur līderis ASV , tomēr ,ja palūko parādus uz 1 iedzīvotāju tad aina ir visai dīvaina . Tad lūk , kopējais pasaules valstu budžeta parāds esot 55,9 triljoni $ . Ja atver vietni The Global Debt Clock , tur tabulās skaitļu rindas griežas sekundes uzskaites ritmā un grūti pat izsekot šim pasaules parādu pieaugumam ik sekundi !

Avatar
Artūrs Ozols 9. maijs

Ja skata parādus uz 1 iedzīvotāju ,tabula ,manuprāt, nav pārāk precīza ,bet tendences uzrada labi . Rekordparādnieki ir ārpus Eiropas. Japāna - 96476$ uz 1 iedzīvotāju , Brazīlija - 59708 ; Singapūra - 58899 ; ASV - 50093 . Vācija - 34197 ; , Somija - 24226 ; Igaunija - 2428 ; Latvija 6178 ; Lietuva - 5474 ; Polija - 9393 $ uz 1 iedzīvotāju , latviešu iemīlētie briti ir iegrābušies 44671 $ parādos uz 1 iedzīvotāju !!! Un vai tur par to īpaši uztraucās ? Pie mums cilvēkiem neskaidro ,ka dzīvojam finanšu kapitālismā kura saturs ir parādu ekonomika !

Avatar
Artūrs Ozols 10. maijs

Parakņājoties dažādās statistikās noskaidrojās ,ka tieši ASV parāds uz 1 iedzīvotāju "pulkstenī" ir visnepareizākais. Viņu valsts parāda attīstība ir graujoša ,ja 2010.g. parāds bija 13,561 triljons $ , tad šogad aprīļa dati ir - 24,974 triljoni $ ! Uz 1 iedzīvotāju tātad - 75670 dolāri ! . Pret mūsu - 6842 dolāriem , viņu parāds ir 11 reizes lielāks !!! Jautājums ! Vai esam tik atpalikuši ,vai problēmai cita jēga un saturs |?

jm
juris musarniokeris 25. maijs

ASV spētu mierīgi nomaksāt visus parādus un viņiem nekas nenotiktu. Par to jau sen ir runāts, nesaprotu, ku tu centies panākt. Parunā labāk par krievijas nabadzību

Avatar
Artūrs Ozols 9. maijs

Apbrīnojama ir dažādu raidījumu dalībnieku nomācošā iedoma ,ka valstij parāds "būs jāatdod" ,ka tie esot mazbērnu parādi ! Kad ASV kaut ko ir atdevušas un vispār kam ,ja pašas šos dolārus drukā ! Finanšu kapitālismā parādus ģenerāli neatdod ,tos laiku pa laikam noraksta , bet ikdienā pārfinansē un apkalpo maksājot , parasti obligāciju , procentus . un tas ir absolūti cita satura bizness neka tas par kuru pieņemts runāt pie mums. Te visu saista ar ražojošo un apkalpojošo uzņēmējdarbību ,bet tas nav mūsdienu kapitālisma lielās peļņas avots. Peļņu miljardu summās uzrāda Bafets ,konkŗēts piemērs tam kur to fiksē un šis vīrs nekad nav bijis rūpnīcā .

Avatar
Artūrs Ozols 10. maijs

Nemēģinot kritizēt pieaicinātos , uzskatu ,ka A.Bogustovam , pēc būtības ir jāgatavo raidījums kura dalībnieki KVALIFICĒTI analizētu valsts parāda ekonomiku kopumā un ikgadējo valsts budžeta deficīta ekonomikas problemātiku. Jāteic ,ka rietumnieki praktiski loti maz izsakās par šo tēmu , tā tiek , parasti biezās publikācijas , aplūkota vāji attīstīto valstu un reģionu sakarā . Interesanti ,ka "uzdūros" tekstiem kuros šī tēma aplūkota kā "reformēšanas drudzis" , zemo algu līmeņa uzturēšana ,sektoros kuri ir mazkonkurētspējīgi , cenu un nodokļu šķēres , un ... finanšu tirgus ierobežošana pilsētās kuras nav lielo tirgus spēlētāju darbības zonas. 2019.gada Rīga pilnīgi atbilst šim konceptam !