20.01.2020 Dienas personība ar Veltu Puriņu

20.01.2020 Dienas personība ar Veltu Puriņu

Viesos: barikāžu idejas autors, vēsturnieks Odisejs Kostanda
Ieteikt 3
Pievienot komentāru
av
Andris Vītols 2020. gada 21. janvāris

Vecrīgā nekāda šaušana janvārī nenotika, tāpēc es nesaku, ka biju UZ BARIKĀDĒM. Es nevaru droši apgalvot, ka būtu ''UZ'', JA REĀLI ŠAUTU..... Bet pie RADIO, pie AP bija vīri, kuri stāvētu kā Viļņā. Bariķādes bija nevardarbīga pretošanās. Jebkādi bruņoti uzbrukumi PSRS armijas pārstāvjiem būtu provokācija. Provokāciju nebija, tāpēc ''zaļie cilvēciņi'' pie Bastejkalna centās izraisīt asiņainu konfliktu, lai attaisnotu ... armijas iesaistīšanu... Rīgā, Nākotnes ielā (tagad Krustabaznīcas) jau bija Pleskavas desantnieki ievesti.

av
Andris Vītols 2020. gada 21. janvāris

Man pats ''Pleskavas desantnieks'' atrakstīja vēstuli, kurā šo adresi norādīja. Minēto vēstuli es atdevu Jurim Dobelim pie AP. Šis stāsts sākās pēc pēdējās PSRS armijas 9.maija parādes Rīgā. Kāds veterāns desantniekiem stāstīja, ka LPSR nav ne gāzes, ne naftas, bet viņi prasa neatkarību... Es piebalsoju - klausieties uzmanīgi veterānu, viņam taisnība - GAZU ŅET, ...ŅEFTJI ŅET...POTOMU DARMOJEDA GNATJ VON IZ SOJUZA. Tātad puiši, kad būsiet mājās, savējiem pasakiet, ka to liekēdi jādzen prom no SAVIENĪBAS (gāzes nav, naftas nav...).....Redzot manu fotosomu -zaldātiņi sadomāja fotogrāfēties ar draudzenēm...un es laipni piekritu.

av
Andris Vītols 2020. gada 21. janvāris

Es fotogrāfijas ''Pleskavas desantniekiem'' aizsūtīju. Pēc kāda laika viņi man atrakstīja vēstuli. Viņus komandējot uz Rīgu, vai viņi jau esot tajā Nākotnes ielā, vairs precīzi neatceros ( zaldātiņi vēlējās kādus foto piederumus, bet šoreiz neizpalīdzēju). Barikāžu laikā desantnieki bija Rīgā. Saprotams, ka ne jau parādes dēļ uz Rīgu pārveda desanta karaspēka vienību. Kaut kādas bruņotas provokācijas attaisnotu Baltijas kara apgabala bruņotu atbildi. Kuzminam nebija pamata teikt, ka- ''mūsējos sit, tāpēc bijām spiesti Rīgā ievest ...armiju''-. Ja nebūtu Viļņas upuru, tad varbūt arī atļautos....