Ziņas RigaTV24 Saimnieks. Zeme. Valsts 2020. gada 4. jūlijs

04.07.2020 Saimnieks. Zeme. Valsts 1. daļa

04.07.2020 Saimnieks. Zeme. Valsts 1. daļa 3

Gaļas liellopu nozare

Viesos:
Mārtiņš Tronis, SIA "Reits" īpašnieks
Kaspars Adams, SIA "Adams Farm" īpašnieks
Mareks Bērziņš, zemnieku saimniecības "Lojas" īpašnieks
Ieteikt

Pilni raidījumi

Pievienot komentāru
ao
Arturs Ozols 2020. gada 5. jūlijs

Trešais , kas "krīt acīs un ausīs " ir fakts ,ka Bogustova formulētie idealizētie jautājumi faktiski nostāda Rīgas kungus , augstāk par Latvijas tautu. Veidojas tādas kā 2 frontes , viena kur "pareizie politiķi" dzīvojot tikai no tautas nomaksāto nodokļu algas summām , vairs nespēj ieraudzīt reālo situāciju , otra , kuri ,kā pieaicinātie zemnieki ,strādā no 5 rītā līdz 23 vakarā ,jo citādi nespēj noturēt savas saimniecības virs ūdens. Nespēj ,jo Latvijā ir katastrofāli zema pirktspēja , īpaši aiz Rīgas reģiona robežām . Un tad parādās virkne deputātu kuri klāsta ,ka šeit esot zema izstrāde, bet kā to paaugstināt ,ja nav vietējā kapitāla modernizācijai . Ārzemju kreditētāji savukārt peļņu masveidā izved uz mītnes zemēm ,īpaši Zviedriju !

ao
Arturs Ozols 2020. gada 5. jūlijs

Dīvaini ,bet raidījuma vadītājs nebija pat iegājis Centrāltirgū un noskaidrojis ko tur tirgo un par kādām cenām liellopu gaļas sektorā . Un, protams , nezin , ka veikalos mūsu bagātniekiem , kuros publika neiegriežas , liellopu steiki maksā 18 - 30 eiro kilogramā . savukārt prasītais , kāpēc zemnieki nepiegādā steiku gaļu restorāniem , atklāja ,ka Bogustovam nav pat nojausmas par cenu veidošanās mehāniku . Viņam pat prātā neienāk ,ka restorāna pārsimts gramu porcija ,ja tai cena 16 eiro/kg , zemniekam jāpiegādā par 4 eiro/kg ! Ja nav šis 4 kārtīgais pielikums , restorāns bankrotēs pēc pāris mēnešiem , visu paņem nodokļi un maksa par elektrības , komunālo summu savācēji ,izīrētāji un citi dažādi apkārt eksistējošie sūkļi.

ao
Arturs Ozols 2020. gada 5. jūlijs

Raidījums bija informatīvs.Pieaicinātie patiešām pārzin nozari kurā darbojās . Tomēr kārtējo reizi krita uz nerviem Bogustovs Jau vairākas nedēļas atkārtojumos sekoju viņa jautājumu uzdošanas manierei . Sakumā sev jautāju ,kur vīrs mācījies ekonomiku , šobrīd daudzkārt noklausoties atkārtojumus ,uzskatu ,ka jautājumos tiek translēti veselas virknes politiķu apgalvojumi un nostādnes kur visai dogmātiski skan pat koalīcijas frāzes. Un tieši šo frāžu satura nesakritība ar pieaicināto izteikumiem liek regulāri pārtraukt runātājus un ar kārtējo jautājumu , nedot iespēju skatītājiem izprast problēmas būtību .

Gudrie paziņojumi!

Saņemt paziņojumu par jaunu video raidījumam: