Liepiņa par mediķu trūkumu: "Ir jāatver darba tirgus.." Komentāri (1-5)
Avatar
Ingrīda Kalviņa 2019. gada 8. augusts

Ir jāmaksā normālas algas, nevis jāaizlaiž uz ārzemēm savi ārsti, bet citi jāaicina šurp. Vēl absurdāku valdības rīcību es nezinu.

Avatar
Juris Timmermanis 2019. gada 8. augusts

Tieši tā, LV tik cītīgi visu grāva un grauj, tai skaitā medicīnu, lai atvērtu darba tirgu citiem... vājprāts, globālistu plāns darbībā...

Avatar
Paulis Čimurs 2019. gada 8. augusts

sliņku un stulbeņu bars te valda ... un visu laiž grīstē tīši vai aiz stulbuma

zz
Zanda Zariņa 2019. gada 8. augusts

Mums Latvijā medicīnas darbinieku pietiek, tikai med. apmācību joma ir nesakārtota. Ir vienkāršs risinājums: Medicīnas mācību viela jāsakārto tā, lai studenti varētu sākt strādāt pēc pirmā kursa par sanitāriem, bet pēc 3. vai 4. kursa par MEDMĀSĀM ar atbilstošu diplomu. Tā medmāsu problēma tiktu atrisināta un jaunie ārsti gūtu patiesu ieskatu izvēlētajā profesijā. Ja vēlas, students var turpināt mācības par ārstu 6 vai vairāk gadus. Pašlaik studenti vēl 3.,4. un 5. kursā nav nekas, un strādā par pārdevējiem Narvesenos un citur nesaistīti ar medicīnu, jo bez atbilstoša dokumenta viņus darbā medicīnā neņem, bet vasarās izbrauc uz ārzemēm pastrādāt un kaut cik nopelnīt. Tieši šis ir laiks, kurā mēs viņus zaudējam, jo taciņa ir iestaigāta un ārzemēs maksā vairāk.

zz
Zanda Zariņa 2019. gada 8. augusts

Jauki būtu, ja kāds nopublicētu presē valsts apmaksāto medicīnas rezidentūras vietu sarakstu. Varētu kopīgi pasmieties. Tā būtu atbilde tam, kāpēc jaunieši pēc 6. kursa pamet valsti.

Avatar
Evita Silniece 2019. gada 9. augusts

Un trūks zobārstu ar vien vairāk, jo, lai izmācītos latvju bērns par zobārstu bērna vecākiem ir jābūt miljonāriem, ja viena gada mācības izmaksā 14 tūkstoši eiro un tādi gadi ir 4 vai 5,un budžeta vietas ir tikai pāris, tad padomājat, kas sagaida mūsu zemi pēc gadiem, cik ir tādu ģimeņu kuri var atļauties savas atvases izskolot par tādu naudu. Vislielākās dusmas man ir par to, ja mūsu glauniem deputāti ir piemēram no novadiem un tiek ielēti saimā, tad viņiem dzīvošanai piešķir visādas tur kompensācijas uz īri Rīgā, bet jaunietis kas iet studēt uz Rīgu no novadiem, vai viņu valsts atbalsta, neko neatbalsta, valsts grib tik labus speciālistus, labus dakteru, tad palīdziet tiem jauniešiem lai viņi par tādiem var kļūt bez šausmīgiem kredītiem kas viņiem jāņem.