20.05.2022 Globuss 2. daļa Komentāri (1-4)
Avatar
Artūrs Ozols 21. maijs

Visai intensīvs , tomēr Bogustova pieņēmumos , jautājumos un nostādnēs ievirzīts skaidrojumu izklāsts. Pateikts tiek daudz kas ,bet problēmu dziļums klausītājam netiek atklāts. Nepieciešama pārkārtošanās , ANO veto tiesību cits izkārtojums , bet kā uztvert mūsdienu Āziju , kur ap 60% pasaules iedzīvotāju un grandiozs ekonomiskais ,arī militārais potenciāls , Un Krievijas faktors ,ko ar to ? Šobrīd Krievijas un Itālijas IKP ir apmēram vienādi lielumi , Itālija nepretendē uz Romas impērijas vietas un lomas pasaulē atdzīšanu , Krievija turpretī impērisko lielummāniju un pretenzijas uz īpašu vietu un lomu pasaulē neslēpj ! Kā panākt lai faktiskais stāvoklis tiktu ievērots un viss tas tiktu nolikts atbilstošās vietās ?

Avatar
Artūrs Ozols 21. maijs

Otrs moments ir fakts ,ka Krievijas , toreiz PSRS , vietu Eiropas austrumos un pasaulē , 1944./45.gados izveidoja ASV ! Staļina sarkanarmija iebrauca Austrumeiropā ,arī Latvijā, ar 350 tūkstošiem amerikāņu studebekeriem un 45000 komandieru "vilīšiem" .ielidoja ar 90% amerikāņu kara aviācijas benzīna tonnām ,1200 dzelzceļa lokomotīvēm un miljoniem tonnu dzelzceļa sliedēm , 4 miljoniem tonnu armijas pārtikas . Iesoļoja ar 13 miljoniem pāru amerikāņu šūtiem armijas zābaku pāriem ! 2 miljoniem sarkanarmiešu vajadzēja nodrošināt uzbrukumu japāņu Kvantunas armijai Ķīnas un Korejas teritorijās. Krievi ieguva virkni japāņu Kuriļu salu un visu Sahalīnas dienvidu daļu . Ieguva vietu ANO ar veto tiesībām ! Tolaik pasaulē dzīvoja ap 2 miljardi cilvēku ,salīdzinot ar 8 miljardiem mūsdienās .

Avatar
Artūrs Ozols 21. maijs

Staļina saņemto amerikāņu militāro un civilo labumu saraksts ir vesela grāmata . Nepateicība ir pasaules alga , krievi nekad par amerikāņu rūpnieciski- tehnisko un militāro atbalstu nav teikuši - paldies. Maskavā arvien acis ir miglojušās tīksmē pasaulei ko diktēt . Tas ,ka amerikāņu veidotājā pasaulē noteicošais ir finanšu kapitāls un tā iespēju spēks , par to nekur ne vārda. Tad lūk , prezidenta Baidena parakstītais jaunās lendlīzes dokuments Ukrainai vēsta ,ka amerikāņu finanšu kapitāls ar metodi kurā uzvar rūpniecisko iespēju spēks , Ukrainai dos tādu modernu ieroču klāstu un apjomu ,kas izsitīs putinisma neprātam zobus un noliks šo apjukušo vērtību skalā cilvēku un viņa varas mašinēriju pie vietas.

Avatar
Artūrs Ozols 21. maijs

Jā , un kas Makronam pateiks ,ka mūsdienu Krievija ir Itālijas lieluma ekonomiskais spēks ,bet militārisms ir Āfrikas cilšu lielummānijas atspulgs ar atombozes izņēmumu . Francijas goda lieta būtu lendlīzes visplašākais atbalsts ,bet ne teikumi par iespēju meklējumu variantiem "Putinam saglabāt seju" variantiem ...