Salmiņa: Skaidra nauda ir ēnu ekonomikas asinsrite Komentāri (1-6)
Avatar
Janis T 27. maijs

Nu ko, atgriežamies PSRS laikos, kad nauda, izņemot koka rubļus, bija aizliegta?

Avatar
Smurls Smurlovičs 27. maijs

Pareizi, pareizi, nauda ir sātana izgudrojums. Nav naudas, nav sātana

Avatar
Ģirts Kalniņš 27. maijs

Kapēc par to ēnu ekonomiku mūžīgi runā kā par kautko negatīvu? Tas ir Valsts iedzīvotāju labklājības spogulis! Skandināvijā viņiem ēnu ekonomika ir mazāka jo tur iedzīvotājiem nav nepieciešams tērēt lieki laiku dubultai grāmatvedībai viņiep pietiek un paliek pāri, un nav vajadzības riskēt un shēmot.

Avatar
Igors Sviķis 27. maijs

Nu, ja turpināt šo fizioloģisko salīdzinājumu, tad nepārdomāta nodokļu sistēma, ar kuras palīdzību cenšas "risināt" šodienas problēmas un kura iznīcina nākotni, ir ēnu ekonomikas SIRDS. Un jo nepārdomātāka ir nodokļu sistēma, jo labāk tā sirds pumpē asinis! Un nevajag domāt, ka pārejot tikai uz bezskaidras naudas darījumiem kaut kas mainīsies! Man jau ir salīdzinājums, kas atspoguļos ēnu ekonomiku bez skaidras naudas: bezskaidra nauda ir ēnu ekonomikas elektriskā strāva, bet nodokļu politika ir tās ģenerators!

kb
kristians bleidelis 27. maijs

Kā būtu ar to, ka liekat mierā cilvēku nopelnīto naudu?

Avatar
Korporall 27. maijs

Iesākumā cilvēki kā naudu izmantoja zelta un sudraba gabalus. Tas pavēra plašas krāpšanās iespējas ar šo dārgmetālu svaru. Tāpēc zelta un sudraba gabalus nomarķēja, tā radās monētas, ar iekaltu svaru. SEGTA NAUDA. Vēlāk bandītiskā organizācija "valsts" segumu piesavinājās un izlaida nevērtīgu makulatūru. Ar kuras vērtību jau varēja brīvi manipulēt radot inflāciju un devalvējot. Ja likvidēs skaidro naudu, tad cilvēki, kuriem tas būs nepieciešams, vienkārši atgriezīsies pie sākotnes - zelta un sudraba gabaliem. To lieliski saprot arī bandītiskā organizācija "valsts" un tāpēc skaidro naudu nekad pilnībā nelikvidēs. Tā tik tāda tukša bļaustīšanās.